Koltuk Yıkama

KOLTUK YIKAMA VE TEMİZLİĞİ

Zeytinburnu koltuk yıkama hizmeti de sunan firmamız koltuklarınızı titiz ve temiz bir şekilde yıkamaktadır. Evlerimizin başköşesinde yer alan koltuklarımız zamanla kirlenir ve doğal olarak kirler koltuk kumaşını yıpranır. Koltuklarımızın daha uzun ömürlü olması için ise temizliğine özen göstermeliyiz. Ancak kendimizin yaptığı temizlik sadece yüzeysel bir temizlik olmaktan öteye gitmeyecek ve aynı zamanda yeterince kirlerden arınmış olmayacaktır. O zaman koltuk temizliği konusunda alanında uzman olan koltuk yıkama firmalarından yardım almak gerekmektedir. Firmamız Zeytinburnu Koltuk Yıkama hizmeti ile koltuklarınızı titizlikle yıkamaktadır.

Zeytinburnu koltuk yıkama işlemi

Oturma odası ve salonlarımızın en sık kullanılan eşyalarından bir tanesi olduğu için çok çabuk kirlenirler. Takılıp çıkarılabilen koltuk kılıfları kullanıyorsanız koltuk temizliği konusunda işiniz daha kolay olacaktır. Ama kullanmıyorsanız koltuk nasıl temizlenir konusundaki püf noktaları konusunda sitemizden yardım alabilir veya iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Derinlemesine bir temizlik sağlamak için koltuklarımızın yıllık temizliğine özen göstermeliyiz. Yılda en az bir defa koltuklarımızı bir koltuk yıkama konusunda profesyonel hizmet veren firmalara vermeliyiz. Günlük kullanımda ise üzerinde oluşan lekeleri koltuğumuzun döşemesine uygun bir şekilde silmeliyiz. Söylediğimiz gibi eğer koltuk kılıfı kullanıyorsak, kılıflarımızı çıkartıp yıkama talimatına uygun şekilde çamaşır makinasında yıkayabiliriz. Ama bu konuda da dikkat edilmesi gereken husus, kılıfları çamaşır makinasına atarken fermuarları iç tarafa gelecek şekilde atmak olacaktır. Eğer elimizde yıkayacaksak kılıflarımızı deterjanlı suda biraz bekleterek kirlerin çözünmesini bekleyerek çitilemeden yıkamalıyız. Eğer kılıf kullanmıyor isek koltuklarımızı silerken ılık suya beyaz kalıp sabun ve ya Arap sabunu ekleyerek pamuk bırakmayan havlu kullanmalıyız. Eğer beyaz sabun ya da Arap sabunu evimizde o an için mevcut değilse beyazlatıcı içermeyen diğer deterjanları da kullanabiliriz. Koltuğumuzda oluşan lekeleri temizlemek için de limon kolonyası, çiğ lahana ve saç spreyinden yardım alabiliriz. Bu püf noktaları kumaş döşemeli koltuklarımızın temizliğinde kullanabiliriz.

Zeytinburnu koltuk yıkama Fırçalama işlemi

Deri koltukta durum biraz daha farklıdır. Der koltuklarda özel temizlik ve bakım ürünleri kullanmaya özen göstermemiz gerekir. Ama eğer elimizde böyle bir temizlik ürünü mevcut değilse deri koltuklarımız için de çeşitli püf noktaları vardır. Örneğin elimiz de özel bir temizlik ürünü bulunmadığı zamanlarda yine Arap sabunu yardımıyla deri koltuklarımızı temizleyebiliriz. Sildikten sonra mutlaka bir bakım ürünü uygulamamız gerekir. Ama yoksa 1 ölçü keten tohumu ve 1 ölçü beyaz sirke ile hazırlayacağımız karışım ile deri koltuk bakımını sağlayabiliriz. Ama Zeytinburnu Halı Yıkama firmamı sizi bütün bu zahmetlerden kurtararak koltuklarınızı yıkamaktadır.

Zeytinburnu koltuk yıkama vakumlama aşaması