Perde Temizleme

Zeytinburnu Halı Yıkama firmamız temizlik sektöründe bir çok alanda hizmet vermektedir. Perde temizliği de bunlardan biridir. Ücretsiz servisimiz ile perdelerinizi alıyor ve temizlendikten sonra yine yerlerine asıyoruz. Stor, tül, jaluzi, veya fon perde olsun firmamız tüm perde çeşitlerini itina ile temizlemektedir.

perde yıkama

Perde Temizliğinde Püf Noktalar

Ev temizliğinde en önemli püf noktalardan bir tanesi de perde temizliğidir. Bu yazımızda tasarımları ile evimizin havasını değiştiren perdelerimizi bahara hazırlarken ev hanımlarımız çok fazla yorulmasınlar diye birkaç küçük püf noktasından bahsedeceğiz.

Günümüzde perdeler çok çeşitlilik göstermektedir ve her çeşit perdenin temizliği de oldukça farklıdır. Ama her ne kadar çok çeşitli perde modelleri bulunsa da evlerimizin baş tacı ve vaz geçilmezi olan tül perdelerimizdir. Tül perdelerimizin temizliği genel de her ilkbahar ve sonbahar aylarında yani yazdan kışa, kıştan yaza geçiş mevsimlerinde yapılmalıdır. Çünkü özellikle açık renkte olanları tozu ve kiri en çok toplayan perde çeşididir. Özellikle kalorifer peteğinin yanındaki perdeler çok sık kirlenecektir, bu perdelerin temizliğinin daha sık yapılması gerekmektedir.

Stor Perde Yıkama

Zeytinburnu stor perde yıkama

Eğer perdelerimizin üzerinde çeşitli pullu süslemeler ve ya işlemeler var ise; bunları makinaya koymadan içe gelecek şekilde katlayarak koymalıyız. Bu şekilde üzerindeki işlemelerin ve pulların zarar görmesini engellemiş oluruz. Tül perdelerimiz sararmış ise yıkama suyuna bir bardak amonyak ekleyerek ve birkaç saat bu suyun içerisinde bekleterek, daha sonra durulayarak asarsak tül perdelerimizin kar gibi bembeyaz çıktığını görürüz. Bu saydığımız yöntemlerden perde temizliği konusunda faydalanabilirsiniz. Perde temizliği hem evin atmosferinin değişmesi açısından hem de hijyen açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Firmamız perdelerinizi hiç eliniz değmeden temizlemektedir. İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Kuru temizleme konulu içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.